AKTUALNIE - Wiejska Kuchnia Mojej Mamy
Temat: Pogoń Lwów - reaktywacja ...i Pogoni Lwów inkasował po 6-12 bramek w meczu. W 23 nawet nie dostał się do MP. W 25 podobnie. Śląsk zupełnie nie liczył się wtedy na mapie piłkarskiej Polski.
Pomysł by mecz z Ruchem w 1924 określać jako MP jest ewidentnym nieporozumieniem.
Tym bardziej, że w roku 1924 Pogoń w ogóle nie grała z Ruchem!
Natomiast mecz, o którym mówisz to mecz Wisła - Pogoń w Krakowie. Nazywanie tego nieoficjalnymi MP to jednak bardzo umowna sprawa - zrobiła to prasa lwowska oczywiście po zwycięstwie. To stary numer, w 1917 jak Legia pokonała Cracovię w towarzyskiej potyczce też po meczu ogłosili się w prasie nieoficjalnym mistrzem Polski.
Rzuć okiem tu:
http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckc ... image7.htm
Nic o rzekomym nieoficjalnym MP nie wspominają
1924 - ta data na szalu razi nieprawdą Źródło: 78.46.87.150/~polonia/forum/viewtopic.php?t=9953
Temat: Ludobójstwo OUN-UPA - "nowy Katyń" III RP ...i internowanych znajdowały się w: Lwowie, Przemyślu, Pikulińcach, Dąbiu ( koła Krakowa ), w Wadowicach, Wiśniczu, Szczypiornie, Modlinie, Dęblinie, Powiązkach ( koło Kalisza ), Warszawie, Brześciu, Tomaszowie, Chełmnie, Hrubieszowie, Włodawie, Białej, Bielsku, Sokołowie, Strzałkowie, Tucholi. Tylko w Brześciu Litewskim od 27 lipca do 4 września 1919r. umarło 774 internowanych Ukraińców â ich nazwiska opublikowała prasa lwowska. Wśród internowanych było 700 księży ukraińskich. We wsi Najuevycz w powiecie Drohobycz Wojsko Polskie zebrało dzieci w wieży kościelnej i podpalili wieże by zmusić je do zeznań gdzie rodzice pochowali broń.â Może najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytania, czy wydarzenia opisywane przez stronę ukraińską są prawdziwe? Jeżeli tak - to mamy odpowiedż, jak wyglała polityka władz II RP w latach 1918-39. Ci... Źródło: tomaszow.net.pl/forum/viewtopic.php?t=25300
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plszopcia.htw.pl
.
|